×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 18 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 20 خبر
منتظر پاسخ فدراسیون جهانی ژیمناستیک هستیم

به گزارش دایره صنعت به نقل ازایسنا، مناف هاشمی در حاشیه معاینات پزشکی کاروان اعزامی به بازی های آسیایی هانگژو در مورد آخرین وضعیت بررسی سهمیه رشته‌های اعزامی به بازی های آسیایی بیان کرد: از آنجا که برای هر موضوعی نمی توان ستاد عالی را با حضور وزیر تشکیل داد، کمیسیون تخصصی هفت نفره شکل گرفت. ترکیب این کمیسیون شامل رییس و دبیرکل کمیته ملی المپیک، رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی و معاونان وزیر هستند. در این کمیسیون روی برخی رشته ها موارد خاصی را تصمیم می‌گیرند که کم یا زیاد شود و به منزله مصوبه ستادعالی بازی ها است.

او ادامه داد: دو، سه روز پیش جلسه این کمیسیون تشکیل شد و روی برخی رشته ها تصمیماتی گرفته شد. برای نمونه برای اسکیت، ژیمناستیک، سوار کاری، والیبال ساحلی و برخی رشته ها به صورت تک مورد، تصمیم گیری شده است. در این روزهای آخر سهمیه‌ها بالا و پایین می‌شوند. مرز  کل کاروان ۵۰۰ نفر است، البته حدود پنج نفر از ۵۰۰ نفر بیشتر هستیم اما می تواند در جلسات بعد تغییر کند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که فدراسیون‌ها تا چه زمانی فرصت اعلام اسامی ورزشکاران را دارند، بیان کرد: همه فرصت‌ها تمام شده است. کمیسیون تخصصی هر تصمیمی می‌گیرد ما مجزا با کمیته برگزاری و شورای المپیک آسیا مکاتبه می‌کنیم. مثلا برای رشته سوارکاری که قبلا در برنامه نبود، در آخرین جلسه تصمیم گرفتند که اگر کمیته برگزاری بپذیرد الان ثبت کنیم، به کمیته فنی دعوتشان می‌کنیم تا توان فنی‌شان مورد بررسی قرار بگیرد. در گام اول آنها با پیشنهاد ما موافقت کردند. ما هم در جسه بعدی کمیسیون تخصصی، رشته سوارکاری را می‌آوریم که اگر امیدی به مدال آوری باشد یا اعضای کمیسیون و کادر نظارت ما به این نتیجه برسد که تعدادی را در سوارکاری اعزام کنیم، تصمیم گیری می‌کنیم.

او در ادامه افزود: تعداد ۱۰، ۱۵ نفر را هنوز در لانگ لیستمان داریم، چون اگر لانگ لیست ثبت نام نکنیم، نمی‌توانیم قطعی کنیم. به همین دلیل اگر ۵۱۰ یا ۵۱۴ نفر هستیم، نهایتا تصویر می‌کنم کاروان ما با حدود ۵۰۰ نفر به هانگژو اعزام می‌شود.

فرصت بازسازی خوابگاه نصرت را نداریم

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد وضعیت خوابگاه نصرت که مورد انتقاد ورزشکاران قرار گرفته بود، گفت: در این شرایط که ورزشکاران نیاز به خوابگاه دارند، نمی‌توانیم اقامتگاه‌ها را تعطیل و بازسازی کنیم. تجهیزات‌شان را کارشناسی کرده و تامین می‌کنیم. در حال تامین همه مشکلات اولیه هستیم اما وقتی به بازی‌های آسیایی اعزام شوند، دو، سه ماه فرصت برای بازسازی داریم. در دستور کارمان هست و اعتبار هم داریم.

او در این مورد افزود: خوابگاه نصرت مجموعه متعلق به شرکت توسعه و تجهیز است. درخواست کردیم که به کمیته ملی المپیک واگذار شود و مشکلات و دغدغه‌هایی که ورزشکاران ما در زمینه‌های مختلف ساخت و امکانات دارند را رفع کنیم. از نظر تغذیه و  مواد غذایی هم با روسای فدراسیون‌ها توافق کرده‌ایم تا زمانی که مثل مجموعه آکادمی، هنوز رستوران‌هایمان فعال نشده، فدراسیون ها  امکانات را تامین می‌کنند و خودشان هم پاسخگو هستند. ما به آنها کمک مالی می‌کنیم.

منتظر پاسخ فدراسیون جهانی ژیمناستیک هستیم

هاشمی درمورد وضعیت مجمع ژینماستیک گفت: با وزارتخانه به جمع‌بندهایی رسیدیم‌ و مکاتبه محرمانه‌ای با فدراسیون جهانی داشتیم و از آنها راهکار خواستیم. منتظر پاسخ شان هستیم. ضمن اینکه یک تیم چهار نفره زیمناستیک را امیدوارانه به بازی‌های آسیایی می‌فرستیم. مرکز نظارت ما و فدراسیون امید به مدال دارند.

*باید اشکالات دوره قبل را برطرف کنیم

هاشمی در پاسخ به این پرسش که وضعیت تیم پزشکی ایران را چطور ارزیابی می‌کند و فکر می‌کند که کاروان سالمی را در بازیهای آسیایی هانگژو داشته باشیم؟تاکید کرد: از همین الان مسئولیت کمیته پزشکی ایران در بازیهای آسیایی بر عهده دکتر نوروزی است. دوستان در کمیته پزشکی تجربه خوبی را از دوره‌های گذشته دارند اما طبیعی است که در هر دوره باید خودمان را ارتقاء دهیم. انتظارات ما این است که در این دوره نسبت به دوره‌های قبل از هر نظر و در هر بخش بهتر باشیم و اشکالات دوره قبل را برطرف کرده باشیم. در حال حاضر هم چند نکته در معاینات کاروان وجود داشت که آقای دکتر نوروزی برطرف کرد و اگر لازم باشد از امکانات پزشکی ورزشی تهران هم استفاده می‌کنیم.

او افزود: امیدوارم که بتوانیم در حوزه‌های آنتی دوپینگ و تغذیه هم تلاش‌ کنیم تا شرایط بهتری نسبت به دوره‌های قبل داشته باشیم چرا که رقبای ما علاوه بر بخش فنی در این بخش‌ها هم تلاش می‌کنند که بهتر باشند.

*پرداخت پاداش پای سکو با قیمت روز دلار

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد در پاسخ به این پرسش که پاداش پای سکو به چه کسانی تعلق می‌گیرد، تاکید کرد: پاداش پای سکو ۱۵ هزار دلار برای مدال طلا ۶۰۰۰ دلار برای مدال نقره و ۳۰۰۰ دلار برای مدال برنز است که معادل ریالی آن به حساب ورزشکاران واریز می‌شود. امور مالی کمیته ملی المپیک مطابق با قیمت روز دلار پاداش را محاسبه و بلافاصله به حساب ورزشکاران در ایران واریز خواهد کرد. برای ایجاد انگیزه برای سرمربیان که ماه‌ها و شاید سال‌ها تلاش می‌کنند که یک ورزشکار را به نقطه‌ای برسانند که بتواند مدال بگیرد، پاداش می‌دهیم.

او افزود: در جلسه آخر  هیات اجرایی، تعدادی از اعضا پیشنهاد داشتند برای ایجاد انگیزه برای روسای فدراسیون‌ها که سال‌ها تلاش می‌کنند تا ورزشکار به مدال برسد، عددی را به عنوان پاداش در نظر بگیرند که بالاترین مدالی که ورزشکار می‌گیرد برای ما ملاک است. برای نمونه در قایقرانی حدود ۷ تا ۸ مدال را متصور هستیم و ممکن است بالاترین رنگ مدال آن تنها یک طلا باشد و ما همان مدال طلا را ملاک قرار می‌دهیم. در یک فدراسیون دیگر اگر بالاترین رنگ مدال نقره باشد آن مدال نقره برای ما جهت پرداخت پاداش ملاک است. این را هیات اجرایی تصویب کرد. این راه ها، روش های انگیزشی است.

*پیگیری سه تفاهم‌نامه به نفع ورزشکاران المپیکی 

هاشمی از پیگیری سه تفاهمنامه خبر داد و گفت: یکی از تفاهم‌نامه‌های ما با شهرداری تهران است و آقای  ذاکانی عنوان کرد، از کسانی که سهمیه المپیک  و مدال المپیک می‌گیرند حمایت خواهد کرد. یک تفاهمنامه دیگر ما با وزارت راه و شهرسازی است. زمان المپیک ریو که من در وزارت ورزش مسئولیت داشتم چنین تفاهم نامه‌ای را با وزارت راه و شهرسازی داشتیم و برخی مدال آوران المپیک توانستند زمین بگیرند و الان هم در حال پیگیری مجدد این مسئله برای بازی های آسیایی و المپیک هستیم. این دو مجموعه دولتی در حوزه اشتغال، زمین و مسکن می‌توانند به آینده ورزشکاران کمک کنند. در کمیسیون اقتصادی و تامین مالی سه چهار اسپانسر مالی را برای بازی‌های آسیایی و مخصوصا المپیک هماهنگ می‌کنیم تا وابستگی خودمان را به منابع دولتی کاهش دهیم. ما می‌خواهیم برای ورزشکاران ایجاد انگیزه کنیم تا مدال های بهتری کسب کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.